O nás

„Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť o tom, ako žiť, čo robiť a ako vôbec byť, som sa naučil v materskej škôlke."

(Nevšedné úvahy o všedných veciach, Robert Fulghum)

Naša Materská škola je jednotriedna. Poskytujeme predprimárne vzdelávanie deťom od 3 do 6 rokov a deťom s odloženou školskou dochádzkou. Vzdelávanie sa uskutočňuje v štátnom, slovenskom jazyku. Do materskej školy môžu byť prijaté deti aj mladšie ako tri roky ak ovládajú základné potreby týkajúce sa samoobslužných činností.

Ciele školy:

• pripraviť deti na vstup do ZŠ po všetkých stránkach, a to zámerným celostným rozvíjaním osobnosti detí
  • rozvíjať u detí návyky, ktoré súvisia so zdravým životným štýlom
  • uskutočňovať pravidelné pohybové aktivity vrátane pohybu vonku a v prírode
  • plniť úlohy národného programu prevencie obezity, propagovať zdravý životný štýl, nutnosť dentálnej hygieny a základných hygienických návykov
  • spolupracovať so základnou školou a rodinou
  • uplatňovať zákaz všetkých foriem diskriminácie a segregácie
  • rozvíjať enviromentálnu výchovu a vzdelávanie, ako súčasť rozvoja osobnosti detí

Správa o VVČ 2021.doc (78,5 kB)